Letná univerziáda motivuje mladých Slovákov k športu

Letná univerziáda motivuje mladých Slovákov k športu

Iniciatíva „Všetko s mierou“ zameraná na podporu zdravého a aktívneho životného štýlu je oficiálnym partnerom IV. letnej univerziády Slovenskej republiky.

thumb

V športových areáloch Slovenskej technickej univerzity bude od 4. do 8. septembra súťažiť viac ako 600 športovcov a trénerov v 11 športoch. Záver športového leta patrí na Slovensku štvrtému ročníku Letnej univerziády, ktorá bude prebiehať od nedele do štvrtku v Bratislave a Trnave. Organizátorom podujatia je Slovenská technická univerzita v Bratislave. Iniciatíva Všetko s mierou sa stala jej oficiálnym partnerom a zabezpečuje pitný režim pre všetkých športovcov.

„Nadšenie a odhodlanie úspešných športovcov môže byť pre všetkých bez rozdielu veku výbornou motiváciou, ako žiť aktívnejšie a zaradiť pohyb do každodenného života. Sme radi, že môžeme formou pitného režimu, ktorý je nesmierne dôležitý pre adekvátny športový výkon, prispieť k celkovej atmosfére letnej univerziády. Práve podpora a vytváranie príležitostí pre športové aktivity môže pomôcť zmierniť negatívny trend na Slovensku, kde podľa posledných prieskumov vôbec nešportuje až 43 % ľudí,“ popisuje výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku Lucia Morvai.

Viac športu a aktívnejší život

Šport je dôležitou súčasťou univerzitného života v prípade rekreačných pohybových aktivít, keďže práve vďaka nim získavajú mladí ľudia cenné športové návyky do ďalšieho života. Občianske združenie SAUŠ aktuálne každoročne zastrešuje desiatky športových aktivít zacielených na vysokoškolských športovcov všetkých úrovní.

„Myslenie študentov sa mení a chcú sa zapojiť do športových aktivít v rámci aktívneho životného štýlu,“ vysvetľuje generálny sekretár Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Anton Znášik.

Problémom sú športové zariadenia, ktoré sú na školách často zastarané a nie je k dispozícii dostatok finančných prostriedkov na údržbu či prevádzku. „Väčšiemu záujmu o šport by napomohlo, aby ako súčasť programu štúdia bola telesná výchova hodnotená kreditmi minimálne v dvoch ročníkoch štúdia,“ ozrejmuje generálny sekretár SAUŠ A. Znášik.

Ďalšie zaujímavé informácie sú dostupné na webových stránkach:

O iniciatíve Všetko s mierou

Cieľom iniciatívy „Všetko s mierou“  je za pomoci odborníkov na výživu a aktívnych športovcov upriamiť pozornosť na význam pravidelného pohybu ako každodennej súčasti zdravého a kvalitného života. Partnermi iniciatívy sú gastroenterológ MUDr. Peter Minárik, slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa, Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku (AVNM) a Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ).

O IV. letnej univerziáde Slovenskej republiky

Univerziáda pokrýva široké spektrum športových disciplín – aerobik, atletiku, basketbal, basketbal 3x3, volejbal, plážový volejbal, futbal, tenis, plávanie, šerm a šach. Organizátorom podujatia je Slovenská technická univerzita v Bratislave. Sprievodným programom Letnej univerziády SR 2016 je medzinárodná nevedecká konferencia “Univerzitný šport”.

Univerzitný šport začal na Slovensku písať svoju oficiálnu históriu 27. júna 1919, keď sa na Lekárskej fakulte v Bratislave stretli pedagógovia a študenti Univerzity Komenského a založili Univerzitný klub.

buy 1:1 cheap breitling fake with high quality on sale.

What are the best-selling knockoff watches? 1:1 Quality replica Rolex, Breitling and Omega must be mentioned. You can order your top grade replica watches china online.