Tu je 6 appiek, ktoré vás dostanú von

Tu je 6 appiek, ktoré vás dostanú von - a ani jedna nie je Pokémon GO

Ak neviete nájsť motiváciu ísť von a hýbať sa, čítajte ďalej.

thumb

Ingress

Prvá naozaj úspešná hra, ktorá využívala rozšírenú realitu. Nie každý to vie, ale bola predchodcom Pokémon GO – obe hry vytvorila firma Niantic. Ingress však pôsobí podstatne dospelejšie.

Hra vznikla v roku 2012. Hneď po spustení si získala obrovskú pozornosť a množstvo verných fanúšikov. Je to sci-fi, v ktorom neznáma energia ovláda mysle ľudí. Vašou úlohou je chodiť po svete a získavať územie pre svoju frakciu. Frakcie sú dve: „The Enlightened“ sa snaží rozšíriť túto neznámu energiu medzi ľudí; „The Resistance“ bojuje o zachovanie ľudstva v jeho pôvodnej podobe.

Tu sú odkazy na stiahnutie pre iPhone a pre Android :)

 

Zombies, run!

Čo donúti človeka utekať viac, než zombíci, ktorí sa mu sápajú po krku? „Zombies, run!“ síce nie je hra, no do rutinného behania vám pridá príbeh, odmeny a interaktivitu. Bežíte pomaly? Začnú vás dobiehať zombíci. Zabehnete kilometre, ku ktorým ste sa zaviazali? Dostanete odmenu. Môžete sa presvedčiť na tomto linku.

SpecTrek

Keď zombíci nie sú vaša šálka kávy, dajte si duchov. Budete ich musieť loviť. A ten najväčší horor? Budete musieť ísť von!

Ale nie, srandujeme. Vy predsa chcete ísť von, iba vám chýba správna motivácia, no nie? ;) S touto appkou sa môžete zahrať na hrdinov legendárneho filmu z 80. rokov. Keď sa chcete cítiť ako Ghostbusteri, musíte mať Android a stiahnuť si ju na Google Play. Bohužiaľ, pre iPhone aplikácia nie je dostupná.

gif ghostbusters

 

Geocaching

Obrovská komunita ľudí po celom svete vychádza so svojich domovov, aby hľadali tajné škatuľky skryté v mestách či v lesoch. Dostanete len GPS súradnice a nič viac. V horšom prípade dostanete hádanku, ktorá vám má pomôcť nájsť miesto s takzvanou „keškou“ – nádobou, v ktorej je odkaz pre ostatných hráčov. 

Kešky bývajú zoradené podľa náročnosti. Niekedy sú skryté priamo na námestí vášho mesta, inokedy musít nájsť ten správny strom uprostred hustého lesa. Ak ste ešte kešky nikdy nezbierali, pozrite si návod a vybehnite von :) 

Stiahnuť si ich môžete pre iPhone alebo pre Android.

Map My Ride

Ak cítite, že by ste sa radšej šli bicyklovať, táto aplikácia je pre vás. Nielen, že vám zaznamená trasu, rýchlosť a to, ako ste zdolávali terén, ale vám zmeria aj spálené kalórie. Svoje výsledky si navyše môžete porovnať s priateľmi. 

Map My Ride pre iPhone
Map My Ride pre Android

gif bicykel

 

Clandestine Anomaly

Vo vesmíre prebieha vojna a vy ste sa ocitli uprostred nej. Musíte bojovať, ak chcete prežiť. Pridajte sa k vojsku, ktoré chráni Zem a pomôžte nám brániť sa pred inváziou agresívnych mimozemšťanov!

Appku nájdete po kliknutí sem.

 

Keď sa budete chcieť vyhovárať, že nemáte dôvod ísť von, už neobstojíte. Premôžte svoju lenivosť a poďte sa hrať :)