10 rád, čo robiť s nechcenými darčekmi

Zase ste dostali ponožky? 10 rád, čo robiť s nechcenými darčekmi

„Ježiš, ako ste vedeli, že túžim po tričku s nápisom „Nie som tučný, len dobre viditeľný“? Ďakujem!“

thumb

Nechcené darčeky nemusia byť len nevkusné. Niekedy vám jednoducho nezapasujú. O číslo menšie oblečenie, fľaša alkoholu, ktorý nepijete, kniha, ktorá vás nebaví, šperk, ktorý sa vám k ničomu nehodí...

Odložte ich do hnilého kúta a zabudnite na ne

Toto je vec, ktorú s nechcenými darčekmi robíme najčastejšie. Každý má doma také miesto. Niekde ho volajú hnilý kút, inde bermudský trojuholník. Ak máte šťastie, máte pivnicu alebo povalu. Zdá sa, že kapacita takéhoto miesta je nekonečná, no fyzika nepustí. Aj hnilý kút má svoje limity. Čo robiť, keď už praská vo švíkoch?

Predajte ich

Nehnevajte sa na neužitočné dary. Berte ich ako príležitosť. Je to skvelý impulz predať nielen nechcený dar, ale aj vypratať skrine a pivnice a predať kopec ďalších vecí. S trochou snahy tak po Vianociach skončíte bohatší ako pred nimi. Použite appku LetGo, starý známy bazos.sk či susedskú burzu na Facebooku. Takmer každé mesto má svoju.

Darujte za odvoz

Ak si nechcete špiniť ruky a svedomie peniazmi, darček podarujte. Zaveste ho s fotkou na Facebook alebo na bazár a počkajte, kým sa niekto prihlási. Alebo ich odneste do miestnej charity, oni už budú vedieť, kde sa hodí. Easy-peasy.

Ušetrite na darčekoch pre niekoho iného

Darovať niečo za odvoz je akt nezištný. „Re-darovať“ je akt absolútne egoistický, avšak stále užitočný! Jednoducho nechcenú vec znova zabaľte do pekného papiera a podarujte ju niekomu ďalšiemu. Ak máte v práci tradíciu „secret santa“, teda, že sa s kolegami navzájom anonymne obdarujete, toto je vaša šanca! Potom môžete spokojne upíjať z vianočného punču, pretože darebáctvo sa vydarilo.

Darčekové karty vymeňte za hotovosť

Niekedy dostanete dvojkombináciu – neosobný darček, ktorý vám navyše nevyhovuje. To sú kupóny či darčekové karty. A najlepšie do obchodu, ktorý neznášate. Nebojte sa, ani tu nie ste stratení. Predajte kupón za časť jeho hodnoty – povedzme za polovicu alebo za dve tretiny. Vy tak získate finančnú náhradu a niekto iný zase výhodnú kúpu.

Nesedí vám ani jeden tip?

Možno by ste sa mali prestať správať ako nevďační rozmaznaní fagani a byť radi, že na vás niekto tieto sviatky myslel!

Ale nie. Vážne. Majme sa radi a vážme si jeden druhého. Pokojné sviatky a všetko s mierou.