Koľkým mýtom o sladidlách ste doteraz verili?

Koľkým mýtom o sladidlách ste doteraz verili?

Prečítajte si, čomu veria mnohí ľudia a čo tvrdia fakty.

thumb

Z hoaxov a neprávd nemôžeme viniť len internet. Už dávno pred ním si ľudia odovzdávali mýty a lži. Nevedeli o tom, že nie sú pravdivé. Našťastie, vďaka internetu je jednoduchšie nielen šíriť informácie ale si aj overiť ich pravdivosť.

Tu sú najčastejšie mýty a vedecky podložené odpovede na ne.

MÝTUS: Sladidlá zvyšujú chuť na sladké
FAKT: Nezvyšujú.
Poznáte ten pocit, keď máte neprekonateľnú chuť na sladké? Stévia, aspartam, sacharin a ďalšie sladidlá vašu túžbu uspokoja rovnako dobre, ako cukor. Jazyk zaregistruje sladkú chuť, mozgu povie, že dostal sladké a ten vás prestane nútiť stále nazerať do chladničky.

Skupina vedcov publikovala v roku 2016 štúdiu vo švajčiarskom vedeckom vydavateľstve MDPI, v ktorej potvrdila, že konzumenti nízkokalorických nápojov a jedál necítia potrebu kompenzovať energetický príjem cukrami.

MÝTUS: Z nápojov sladených sladidlami sa priberá
FAKT: Nepriberá.
Po prvé, majú takmer nulovú kalorickú hodnotu. Je to jednoduchá matematika. Kalórie predstavujú množstvo energie. Ak ich príjmete viac, ako spotrebujete, energia sa ukladá. Sladidlá nedodávajú telu takmer žiadnu energiu – nemá sa teda z nich čo uložiť. Ani do bokov, ani do stehien :)

MÝTUS: Sladidlá spôsobujú rakovinu, migrény a množstvo ďalších zdravotných ťažkostí
FAKT: Našťastie, ani toto nie je pravda.
Mnohé štúdie sledovali vzťah medzi sladidlami a zdravotnými problémami. Nenašli žiadne. Samozrejme, človek môže byť precitlivelý na ktorúkoľvek zložku stravy a ak vám niečo nerobí dobre, vyhýbajte sa tomu. Priemernému človeku však sladidlá nemôžu ublížiť.

MÝTUS: Aspartam je jedovatá chemikália
FAKT: Nie je.
Od svojho vzniku v 60. rokoch je Aspartam snáď najpodrobnejšie sledovaná látka v strave. Aj vďaka mýtom sa za toto obdobie na ňom vykonalo vyše 200 štúdií vo vyše 90 krajinách sveta. Aspartam síce má meno, ktoré neznie priateľsky, to je však lingvistický problém. Ako zložka nápojov či jedál je absolútne bezpečný.

Viacnásobne to potvrdila aj EFSA – európska inštitúcia skúmajúca bezpečnosť potravín. Najčerstvejšiu štúdiu vydala v roku 2013. Jej závery si môžete prečítať tu.

MÝTUS: Sladidlá sú nebezpečné pre dojčiace matky
FAKT: Nie sú.
Všetko, čo dojčiaca mamička príjme do tela, sa môže dostať do jej mlieka. Pokiaľ má vaše bábätko zdravé trávenie, pokojne si doprajte light nápoj. Ak má problémy s metabolizmom, špeciálne ak trpí fenylketonúriou, konzultujte s pediatrom všetky zložky svojej stravy.

Veríme, že sme vám trošku objasnili túto tému. Tešíme sa na plodnú diskusiu v komentároch na našom Facebooku :)