S týmito tipmi a trikmi budete pravidelne dodržiavať pitný režim

S týmito tipmi a trikmi budete pravidelne dodržiavať pitný režim

S prichádzajúcimi horúčavami sa na nás začínajú valiť upozornenia o tom, aké je dôležité dodržiavať pitný režim. Nie vždy je to však úplne jednoduché. Prinášame vám pár rád, ktoré vám pomôžu zostať hydratovaní.

thumb

Stanovte si cieľ na začiatku dňa

Zoberte si so sebou do práce či školy fľašu minerálky alebo pramenitej vody a určite si, že toto počas dňa vypijete. Majte fľašu na očiach, takto budete mať kontrolu nad tým koľko ste vypili. Ideálne množstvo počas horúcich letných dní je 1,5 – 2 L.


Aplikácie do mobilu

V dnešnej dobe smartfónov existuje aplikácia skoro na všetko. Ste v dodržiavaní pitného režimu neporiadni? Stiahnite si aplikáciu, ktorá vám pripomenie, že je vhodný čas sa napiť. Pozrite si tipy na tie najlepšie: 

Daily water

Hydro Coach 

Aqualert 

Water time  

Aplikácie vám nielen pripomínajú, že máte piť, ale aj zaznamenávajú, čo všetko ste už vypili.

Dizajnová fľaša, s ktorou nezabudnete

Na trhu je momentálne veľa fliaš s návodom na dodržiavanie pitného režimu. Napríklad táto, táto alebo táto. Na fľaškách máte naznačené, koľko by ste mali počas dňa vypiť. Motivačné citáty na fľaške vám pomôžu ostať hydratovaní.

 

Hydratem8

 

Motivational Bottle 

 

Infuser Water Bottle

Ak vám voda nechutí

Čistá voda nemusí chutiť každému. Ak patríte k tým, pre ktorých je aj pohár vody veľa a potrebujete cítiť chuť, skúste pridať citrón, bylinky alebo si dajte ochutenú minerálku. Hlavne pite pravidelne v menších množstvách a nečakajte kým vás prepadne smäd alebo bolesť hlavy. :)