Týchto 6 verzií ľadovej kávy vám vystačí na celé leto

Týchto 6 verzií ľadovej kávy vám vystačí na celé leto

Chuť a blahodarné účinky kávy si môžete vychutnávať aj v lete. Pokojne vyskúšajte nasledujúce návody:

thumb

 


Kávové kocky

Ak nechcete, aby drinky obsahovali prebytočnú vodu, vlejte kávu do formy na ľad a zmrazte. Do pohára s kockami pomaly lejte mlieko a sledujte, ako sa topia. Takýto pohľad bude mať terapeutické účinky.

Zmrzlinovo-kávový pohár

Dezert ako stvorený na lenivé nedeľné popoludnie. Silnejšiu kávu alebo espresso  zmiešajte v mixéri s dvoma lopatkami obľúbenej zmrzliny a mliekom do hustej konzistencie. Zmes nalejte do vysokého pohára a prikryte ju ešte jedným kopčekom zmrzliny, prípadne pridajte kúsok brownie.

  

Datľový budíček

Datle sú skvelým zdrojom energie a vitamínov. V kombinácii s kofeínom z kávy, mandľovým mliekom, trochou vanilky, ľadom a štipkou soli sú ideálnym ranným nápojom, ktorý vás efektívne nakopne.

Kokosové osvieženie

Prechádzate sa po pláži, plní energie žonglujete s kokosmi a ovieva vás osviežujúci morsky vánok. Takýto pocit budete mat po vypití nápoja, ktorý si veľmi rýchlo pripravíte.

Vanilkovo škoricové frappé

Pohľad na snehovú penu tohto drinku znamená vytúžené chladivé osvieženie. Najprv v mixéri rozdrvíte ľad, ktorý následne zmiešate s kávou, vanilkovým sirupom, mliekom, vanilkovým jogurtom, banánom a lyžičkou škorice.

Temný mesiac

Neľakajte sa názvu, tento koktejl z vás urobí v príjemnej spoločností priateľov presný opak – budete sa usmievať ako slniečko. Pravdepodobne k tomu dopomôže aj rum. Vo väčšej nádobe zmiešajte 1,5 pohára kávy, pol pohára kávového likéru, smotanu a na dochutenie pridajte pohár koly.