8 športov, o ktorých ste netušili, že existujú

8 športov, o ktorých ste netušili, že existujú

Ak si ešte stále myslíte, že neexistuje šport, ktorý by vás mohol baviť, tak my to teraz zmeníme. Medzi týmito netradičnými športmi si určite nájdete svojho favorita.

thumb

Metlobal

Každý fanúšik Harryho Pottera si vždy túžil zahrať metlobal. Našli sa aj takí, ktorí nezostali len pri túžbe a povedali si, že ho môžu hrať aj muklovia. Muklovský metlobal sa hrá s piatimi loptičkami, žiaľ bez zázračných lietajúcich metiel, ale nechýba ani povestná zlatá strela.

Nedávno sa konali Majstrovstvá Európy, kde malo zastúpenie i Slovensko. Existujú u nás dva tímy, jeden nájdete v Bratislave, pod názvom Pressburg Phantoms. Druhý, košický tím sa volá Cassovia Crows. Ak máte chuť naháňať sa za dorážačkami a zlatou strelou, neváhajte, noví hráči sú vždy vítaní. 

 

Cvičenie na vode

Nie, nie je reč o poskakovaní v bazéne podľa animátora na letnej dovolenke. Tento nový druh cvikov sa volá aquaphysical alebo floatfit, a jeho tvorcovia sa inšpirovali cvičením na balančných podložkách.

Je to spojenie vysoko intenzívneho tréningu a balansovania na podložkách, ktoré sú umiestnené na vode. Každý, kto si rád dá poriadne do tela a nebojí sa namočiť, si tento šport veľmi rýchlo obľúbi. 

Joga smiechu

Čím sme starší, tým menej sa smejeme, a to je celkom škoda. Pri smiechu sa nám vylučujú hormóny, ktoré nás zbavujú stresu a pomáhajú nám uvoľniť sa. Mozog nerozoznáva, či sa smejeme spontánne alebo nasilu, a to využíva aj joga smiechu.  

Joga smiechu pozostáva zo zahrievacích aktivít, ako sú tlieskačky, skákačky, non-sens komunikácia, resp. komunikácia vo vymyslenom jazyku. Smiechocvikmi dávame do pohybu bránicu, ktorá sa sťahuje a rozťahuje, tým pádom sa do organizmu dostáva viac kyslíka.

 

Podvodný hokej

Podvodný hokej, ako vám už navráva jeho názov, je kombinácia ľadového hokeja a potápania sa v bazéne. Cieľom hry je dopraviť olovený puk pomocou malej hokejky do bránky. Na významných podujatiach sú bazény vybavené kamerou a prenosy sa vysielajú divákom.

Hráči podvodného hokeja musia byť vybavení nielen poriadnou kondičkou, ale aj objemom pľúc. Nehrá sa totiž s kyslíkovými bombami, ale len so šnorchľom a potápačskými okuliarmi. V súčasnosti tvoria špičku tohto športu tímy Južnej Afriky, Austrálie, Kanady, Veľkej Británie a Francúzka. 

Nosenie manželky

Tento šport znie veľmi vtipne, ale čudovali by ste sa, má dlhoročnú tradíciu a usporadúvajú sa v ňom i majstrovstvá. Cieľom je, aby muži preniesli manželku cez špeciálnu prekážkovú dráhu v čo najrýchlejšom čase.

Je povolené vykonávať niekoľko druhov nosenia: chrbtové, na hasiča (cez rameno) alebo estónsky štýl (žena visí s nohami okolo ramien muža, držiac sa ho v páse). Víťaz vyhráva toľko piva, koľko váži jeho manželka. Podmienkou je, že manželka musí vážiť minimálne 49 kilogramov.

 

Frisbee

Každý vie, čo je frisbee, ale vedeli ste, že sa v tomto športe konajú aj majstrovstvá? Šport, v ktorom sa súťaží, sa volá Ultimate frisbee a hrajú v ňom proti sebe dve sedemčlenné družstvá. Hrá sa na špeciálnom ihrisku obdĺžnikového tvaru, ktoré je rozdelené na zóny.

Tím získa bod, keď hráč chytí prihrávku od svojho spoluhráča v zóne súpera. Disk sa posúva len prihrávkami, nesmie sa s ním chodiť ani behať. Čo je na tejto hre zaujímavé je, že sa hrá na báze fair-play, teda nie je prítomný rozhodca.

Freestyle inline slalom skating

Rovnako ako je krkolomný názov tohto športu, je i samotná športová disciplína. Ale ak niekto freestyle slalom naozaj vie, je to pastva pre oči. Freestyle inline slalom skating je spojenie slalomu, tanca a samozrejme, inline korčuľovania, teda korčuľovania na kolieskových korčuliach.

Súťažiaci musia čo najkreatívnejšou formou urobiť slalom okolo kužeľov, ktoré sú od seba rozmiestnené 0.5, 1 a 1.5 metra. A to všetko, samozrejme, s hudobným doprovodom. Súťažiacich hodnotí odborná porota, podobne ako v krasokorčuľovaní. If you like forever classic fake watches, you cannot miss the uk sale swiss omega super clone.

What kinds of perfect knockoff watches are worth having? best uk replica omega.

Pretláčanie nohami

Rovnako ako sa dá pretláčať rukami sa dá aj nohami, tak prečo z toho nespraviť súťažnú disciplínu? Pravidlá sú totožné s pravidlami u pretláčaní rukou, vyhráva ten, kto prvý položí súpera.

 

Tak, čo ktorý z nich vám učaroval? :)