Týmto hlúpostiam o stravovaní možno ešte stále veríte

Týmto hlúpostiam o stravovaní možno ešte stále veríte

Prestali ste jesť po osemnástej a stále priberáte? Aj vďaka týmto bludom vaše telo trpí:

thumb
Nie, ďakujem po 18:00 nejem...

Prídete o 18:30 domov z práce a máte chuť na dobrú večeru. Ale všade sa píše, že keď budem jesť po 18, tak budem priberať. Zabudnite na tento mýtus. Tým, že sa po celom dni nenajete, svoj metabolizmus spomalíte a budete namiesto chudnutia priberať.

Ak sa rozhodnete trýzniť svoje telo tým, že nebudete jesť po 18 hodine, spôsobíte si zdravotné problémy. Môže to mať vplyv na váš spánok, ráno sa zobudíte unavení a v tom horšom prípade si privodíte žalúdočné vredy.

Pokojne sa najedzte aj po 18 hodine, doprajte si vyváženú stravu, nejedzte zbytočne ťažké, vyprážané jedlá. Ideálne je najesť sa 2-4 hodiny pred spánkom. Medzi večerou a raňajkami by nemalo byť viac ako 10 hodín.

  

Priberáme z tukov a sacharidov

Skúšali ste už kadejaké kapustové, ovocné, zeleninové a iné nezmyselné diéty? Mali jeden spoločný problém. Ich účinok nebol dlhodobý a povedzme si na rovinu, dlhšie ako týždeň sa na takejto diéte fungovať nedá.

Kamaráti vás pozvali na grilovačku a vy radšej odmietnete, lebo také niečo si momentálne nemôžete dovoliť. Pokojne ste mohli ísť, lebo jediné, z čoho priberáme, je nadbytočné prijímanie kalórii a nízka aktivita.

Na dôležitosť sacharidov v strave poukazuje MUDr. Peter Minárik: „Až štyridsať percent z celodennej energie prijatej v jedle má byť zo sacharidov!“ Ak si nechcete privodiť problémy vo forme meškajúcej menštruácie, straty vlasov či nebodaj neplodnosti, nevynechávajte vo svojom jedálničku tuky ani cukry.

Neznamená to, že si dáte na obed celú tortu a zajete to smaženými krídelkami. Tuky nájdete nielen v mäse a mliečnych výrobkoch. Nájdete ich napríklad aj v avokáde, orechoch a nemusíte sa ani báť vaječného žĺtka.


Tento čaj mi pomôže detoxikovať organizmus a schudnúť

Vďaka produktom, ktoré sú často prezentované fitness modelmi a modelkami sme začali veriť v rôzne detox čaje a iné prípravky. Väčšina z nich má hodnotu týždenného nákupu a jediný efekt, ktorý majú, je akurát tak placebo efekt. 

Ideálne je detoxikovať  svoju myseľ športom a pohybom čerstvom vzduchu. Ako sme nedávno uviedli v našom článku, naše telo je natoľko dokonalé, že detox nepotrebuje.

 

Cukor je jed!

Či sa vám to páči alebo nie, naše telo cukor potrebuje. Je zdrojom energie nielen pre svaly, ale hlavne pre mozog. O cukroch a sladidlách koluje obrovské množstvo mýtov, ktoré sme už vyvrátili tu a aj tu.

Takže ak máte chuť na kúsok čokolády, pokojne si ho dajte. V prípade, že sa chcete vyhnúť sladkostiam, nahrádzajte si ich ovocím alebo inými potravinami. Napríklad také čučoriedky veľmi dobre vplývajú na náš zrak, či odbúravajú stres.

Lepok je smrrrť

V poslednej dobe sa rozmohol trend žiť bez lepku. Čo by dali ľudia s intoleranciou na lepok, keby mohli konzumovať výrobky s jeho obsahom.

Vyradiť z jedálnička lepok, iba pre to, že je to trendy, je veľká hlúposť. Črevá zdravého človeka sa s lepkom bez problémov vysporiadajú. Doprajte si kvalitné celozrnné pečivo, kde máte istotu, že nie je len prifarbované karamelom alebo čakankou aby sa tvárilo zdravo.

 

Takže ponaučenie na záver? Jediný spôsob ako ostať zdravý telom i duchom je vyvážená zdravá strava a dostatok pohybu, ale keď nás sledujete pravidelne, táto info vás neprekvapila :)

 

 

With Swiss reliable movements, ca swiss replica rolex watches for men and women are on hot sale.

If you want to buy waterproof watches, you’d better think about 2021 hot panerai replica ca shop.