10 prírodných vodných plôch, v ktorých sa môžete počas leta schladiť

10 prírodných vodných plôch, v ktorých sa môžete počas leta schladiť

Možno ani netušíte a doslova za humnami máte jazero s azúrovou vodou. Na týchto miestach sa môžete v lete schladiť bez toho, aby ste museli platiť vstupné..

thumb


Štiavnické tajchy

Banská Štiavnica nie je bohatá len na kultúru, ale aj tajchy, v ktorých sa môžete počas horúcich letných dní schladiť. Nájdete ich tu hneď niekoľko, azda najznámejšie Počúvadlo sa teší obrovskému záujmu. Nečudo, dá sa tu zaplávať, požičať si vodný bicykel a večer vás poteší hudobný program.

Ak vaše srdce túži po azúrovej vode navštívte jednoznačne tajch Veľká Vodárenská, ktorého vznik sa datuje až do roku 1510. Nemusíte sa obávať, že by ste v Štiavnici na nejakú vodnú plochu nenaďabili, na každom kroku vás čaká oáza.
Do not miss quality swiss fake watches for uk on this website that can help you save both money and time.

Swiss best watches Rolex replica are of high quality. Wish you shop uk 1:1 fake rolex watches here.

 

 

#tajch #velkavodarenska #banskastiavnica #voda #priroda #lake #nature #slovakia #oneplus

Príspevok, ktorý zdieľa Jakub Chovan (@kubez25),Mar 20, 2016 o 9:44 PDT

 

Hodrušské jazerá

Radia sa síce k banskoštiavnickým tajchom, no nájdete ich neďaleko obce Hodruša-Hámre. Nemusíte ísť do drahých dovolenkových destinácii, aby ste si poriadne oddýchli. Posledné dovolenkové dni môžete stráviť aj v obkolesení hôr. Neďaleko Dolného Hodrušského jazera nájdete aj kemp s veľmi príjemnými cenami.

 


Lom v Devičí

Zatopený lom neďaleko Krupiny vám ponúka priezračnú vodu a oddych v príjemnom prostredí. Rozhýbať sa môžete na priľahlom volejbalovom ihrisku, alebo menšou vychádzkou na odľahlé zákutia lomu, z ktorých je nádherný výhľad.

 

Príspevok, ktorý zdieľa B E B A (@beebka),Júl 13, 2016 o 5:13 PDT

  

Lom Skrabské

Podobný, no oveľa väčší lom s priezračnou vodou nájdete aj v Skrabskom, povedľa obce Skrabské na východnom Slovensku.

 


Jazero Beňatina

Krásne tyrkysové jazero vzniklo presiaknutím spodnej vody do bývalého kameňolomu. Slováci ho vďaka jeho zjavu prirovnávajú k legendárnym Plytvickým jazerám. Jazero nájdete na východe Slovenska, neďaleko ukrajinských hraníc, medzi obcami Beňatina a Inovce.


Vodná nádrž Duchonka

Miesto, ktoré sa stáva domovom letných festivalov, ale aj cieľom rodinných výletov. Duchonka s rozlohou 17 hektárov sa teší veľkej obľube vďaka ideálnej polohe v brezovo-borovicovom háji. Vodnú nádrž nájdete v obci Prašice, neďaleko Topoľčian.


Vinianske jazero

Jazero, ako vám už názov napovedá, sa nachádza neďaleko obci Vinné. Vzniklo vytvorením umelej hrádze v sedle na úpätí vrchov Marečkovej a Šutovej. Ak sa vám bude zdať jazero malé, môžete zájsť k neďalekej Zemplínskej Šírave.

 

Príspevok, ktorý zdieľa zanin7 (@zanin7),Jún 25, 2017 o 5:38 PDT


Teplý vrch

Ste jedným z tých ľudí, ktorí vždy otáľajú pred vstupom do vody, lebo sa im voda zdá byť príliš studená? V tom prípade vám odporúčame vodnú nádrž Teplý vrch, ktorá sa pýši označením vodnej nádrže s najteplejšou vodou na Slovensku. Overiť si to môžete jej návštevou.

 

Liptovská Mara

Azda naša najznámejšia vodná plocha, pri ktorej nie je o zábavu a dobrodružstvá núdza. Okrem požičania vodných bicyklov, skútrov, motorových člnov a kajakov si môžete vyskúšať wakeboarding, flyboarding či bublinový futbal. Ak sa vám bude zdať voda v nádrži studená, odporúčame vám požičať si bicykel a vydať sa na objavovanie krás Liptova.

 

Nové Košariská 

Všetci tí, ktorí sú zo západného Slovenska už určite poznajú kúpanie uprostred petržalského sídliska v Draždiaku, či na Seneckých jazerách, ale boli ste sa už schladiť na Košariskách? Vydajte sa k vode, na krásne pláže, ktoré sa nachádzajú iba kúsok od Bratislavy.

 

Najbližšie, keď nás budú trápiť extrémne horúčavy, už budete vedieť, kam sa môžete ísť schladiť bez platenia vstupného. A nezabudnite dodržiavať pitný režim – aj slniečko treba dávkovať s mierou :)