Týchto 10 filmov vás namotivuje ísť do posilky

Týchto 10 filmov vás namotivuje ísť do posilky

Permanentku si radšej pripravte hneď vedľa ovládača.

thumb

Vybrali sme pre vás čo najrozmanitejšiu skupinu motivačných filmov, hoci mnohé z nich by nikto za motivačné neoznačil. Každý z nich však nesie rovnako silné posolstvo – ak sa nevzdáte, úspech sa dostaví.

Rocky

Najznámejšia motivačná klasika nesmie chýbať ani v našom zozname. Prvý film série zobrazuje boxera na ceste k ťažkému zápasu, pred ktorým si musí prejsť náročnou premenou osobnosti. Okrem víťazstva v ringu totiž bojuje aj o lásku svojej Adrian.

Séria filmov o Rockym Balboa je stelesnením odhodlania a svetu priniesla niekoľko notoricky známych motivačných soundtrackov. Najznámejšie sú Eye of the tiger a Gonna fly now.

 

 

Kickboxer

Pokiaľ vás namiesto rušných amerických ulíc lákajú skôr východné kultúry, určite si pozrite tento legendárny snímok so Jean Claude Van Dammom v hlavnej roli. Zosobnený v postave Kurta Sloana sa zaprisahá, že pomstí zmrzačenie svojho brata thajským boxerom. Cesta k Sloanovej pomste je ako motivačný koktejl pred vaším ďalším tréningom.

 

 

Chariots of fire

Britská dráma založená na skutočnom príbehu dvoch atlétov na olympiáde v Paríži v roku 1924 dokazuje, že cesta k naplneniu cieľa je rovnako dôležitá ako cieľ samotný. Hoci je ťažká. Hoci si vyžaduje vaše plné odhodlanie. Je len vaša a nikto vás na nej nemôže poraziť.

 

 

Seabiscuit

Milionár bez syna, džokej - bezdomovec a odpísaný kovboj. Ak existuje dokonale bezútešná situácia, je to presne táto. A je to tiež dokonalé východisko pre motivačný film. Ak máte pocit, že nedokážete dnes vstať a ísť si zacvičiť, určite si pozrite príbeh závodného koňa Seabiscuita.

 

 

Peaceful warrior

Keď mladý atlét príde o to jediné, čo v živote má – o zdravé telo, je v troskách celá jeho budúcnosť. Aby prekonal následky ťažkej havárie a opäť sa vrátil do telocvične, musí zájsť ďaleko za hranice svojich síl. S prvkami psychologickej drámy vás Pokojný bojovník presvedčí zájsť za tie vaše.

 

 

Dancer

Motivačné filmy sa tradične točia okolo športu, no Dancer je iný. Dokumentárny film o baletnom tanečníkovi, ktorý si v 19 rokoch podmanil celé Spojené kráľovstvo, potom Rusko a nakoniec azda celý svet, je čistá inšpirácia.

Príbeh Sergeia Polunina vás stopercentne presvedčí vstať a premôcť sa k dnešnému tréningu.
Quels types de montres-bracelets imitation peuvent rehausser le charme? suisses fausses audemars piguet de haut grade!

orologi replica rolex di vendita superiore: Sea-Dweller e Submariner sono disponibili.

 

 

Lion

Prvých 6 filmov bolo z prostredia športu, no motivovať dokážu aj filmy o nezlomnom odhodlaní človeka dosiahnuť ešte niečo viac. V prípade Sarooa je to hľadanie domova a stratenej rodiny po mnohých rokoch. Vo vašom prípade to môže byť hľadanie správnej miery v životospráve.

 

 

Jungle

Extrémnou motivačnou kategóriou sú filmy o prežití. Jungle je medzi nimi určite na najvyšších priečkach. Daniel Radcliffe si v ňom zahral skutočný príbeh Yossiho Ghinsberga strateného v Bolívijskej džungli. Nejaká posilka vám po ňom bude pripadať ako tá najľahšia vec na svete.

 

 

Martian

Priznávame, že po skutočných príbehoch môže fikcia v podobe Marťana pôsobiť nedôveryhodne. No vynikajúce herecké výkony vtiahnu každého empatického diváka doprostred deja. Po chvíli budete mať pocit, akoby ste na Marse uviazli vy a domov sa môžete dostať len vďaka nekonečnému odhodlaniu.

Tak trochu ako keď uviaznete na gauči a chcete sa dostať von si zabehať, nie?

 

 

The theory of everything

Nakoniec sme si nechali jednu smutnú správu. V stredu 14. marca zomrel geniálny svetoznámy fyzik, Stephen Hawking. Jeho pamiatku si môžete pripomenúť v Teórii všetkého, ktorou sa celý život zaoberal. Film vám ukáže, ako sa dá v živote prekonať naozaj každá prekážka takmer čistou silou vôle.

 

 

Ktorýkoľvek z našich filmov si vyberiete pre svoju motiváciu, odporúčame si ich pozrieť poobede. Aby ste ešte stihli zájsť do fitka pred záverečnou 😉