Všetky živé organizmy na Zemi potrebujú cukor – ale prečo je to tak?

Všetky živé organizmy na Zemi potrebujú cukor – ale prečo je to tak?

Naozaj sa nedá žiť bez cukru?

thumb

Nukleové kyseliny – DNA a RNA, bielkoviny, lipidy a cukry sú látky, ktoré nájdeme vo všetkých živých organizmoch. V baktériách, v rastlinách aj v ľuďoch. A všetky živé organizmy – aj tie jednobunkové – potrebujú pre svoj život energiu.

Tú získavajú práve z rozkladania cukrov. Rastliny si cukry vedia vyrobiť fotosyntézou, živočíchy ich musia prijímať v strave, ale všetci ich potrebujeme. Každá jedna bunka. Bez cukrov jednoducho neexistuje energia. A v lipidoch, medzi ktoré patria aj tuky, ju ukladáme. Ale to ste si určite všimli aj na sebe :)

Ako funguje metabolizmus cukrov?

Ich získavanie sme už načrtli. Rastliny vo fotosyntéze tvoria cukry z CO2 a H2O a slnečného žiarenia. Živočíchy ich získavajú zo stravy. Pod sacharidmi – cukrami, si však netreba predstaviť len stolový cukor, teda sacharózu. Cukry sú aj v ovocí, zelenine či v obilninách.

Ich trávenie začína ešte v ústach, aj keď na veľmi jednoduchej úrovni. Sliny sú z drvivej väčšiny tvorené vodou a z menšej časti kyselinami. Napríklad zubné kazy sa tvoria z cukrov, ktoré sa rozložili v ústach. Žalúdočné kyseliny rozložia rozžutú stravu na stráviteľné zložky. Tu sa okrem iného vstrebávajú bielkoviny.

Neskôr v tenkom čreve enzýmy rozkladajú stravu na ešte drobnejšie časti. Práve tu sa do krvného obehu vstrebávajú rozložené cukry. Energia, ktorú dokážu naše bunky využiť, je uložená v chemickej zlúčenine s názvom adenozíntrifosfát. Tá vzniká rozkladaním jednoduchých cukrov. Telo z nej čerpá, keď potrebuje používať svaly - pri behaní, chôdzi, ťukaní do telefónu či dýchaní. 

Premena cukrov na tuky je zložitý proces. Je však pravda, že nadbytok energie, ktorú telo okamžite nespotrebuje, uloží vo forme tukov.

Napokon strava pokračuje do hrubého čreva, v ktorom sa vstrebáva voda. O tom sme viac písali nedávno.

Dá sa cukrom vyhnúť?

Krátka odpoveď znie: nie. Dlhá odpoveď znie: nie a navyše je to nebezpečné. Sú rôzne diéty, ktoré sľubujú rýchly úbytok tuku, ak zo stravy úplne odstránite cukry. Po prvé, tie sa nedajú kompletne odstrániť, pretože sa nachádzajú takmer všade, aj keď samozrejme v rôznom množstve. Po druhé, ako sme si vysvetlili vyššie, cukry sú nenahraditeľná energia pre všetky živé bunky.

Dôvod, prečo po redukcii cukrov chudnete, je, jednoducho, kalorický deficit - teda viac kalórií spaľujete, ako prijímate. No radikálne zmeny vo výžive nie sú telu príjemné, nie sú udržateľné a môžu vám vážne uškodiť. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Ako teda chudnúť, keď bez cukrov neprežijeme?

Postupnými a trvalými zmenami. Začnite sa viac hýbať. Prijímajte menej kalórií – môžete vymeniť sladený nápoj za jeho nekalorickú verziu, pite dostatok minerálok a vody. Keď si dáte jedno ťažké jedlo počas dňa, vyvážte ho niečím ľahším na večeru zameraným na bielkoviny a zeleninu. Jedzte dostatok vlákniny.

Celá rovnica o chudnutí sa dá zhrnúť takto: miňte viac kalórií, ako prijmete. Vieme, nečíta sa to tak príjemne, ako bombastická diéta z magazínu. Ale biológia nášho tela, žiaľ, nerozumie bulvárnym nadpisom z časopisov :)