Prečo nám najviac chutia „nezdravé“ veci? Je na to jednoduché vysvetlenie

Prečo nám najviac chutia „nezdravé“ veci? Je na to jednoduché vysvetlenie

Stačí sa pozrieť na vedecké argumenty a všetko je jasnejšie.

thumb

S rozoznávaním chutí sa rodíme. To znamená, že niekedy v minulosti sa u nás musela vyvinúť schopnosť rozoznávať chute. Podobne, ako sa u nás vyvinula schopnosť rozoznávať farby, či schopnosť chodiť vzpriamene, aj schopnosť rozoznávať chuť jedál vznikla u našich pradávnych predkov – pravdepodobne ešte v období, keď začali z vody vyliezať prvé živočíchy na pevninu.

Tieto obojživelníky sa začali objavovať pred 420 miliónmi rokov. Na pevnine našli rastliny, ktoré sa vyvinuli zhruba o 20 miliónov rokov skôr.

Fotosyntéza – proces, pri ktorom dokáže organizmus z oxidu uhličitého vytvoriť glukózu – vznikla „chvíľku“ po tom, ako vznikla Zem. Prvé organizmy schopné fotosyntézy existovali na Zemi už pred 3,5 miliardami rokov. A tak sa v rastlinách zjavili cukry.

gif fotosynteza

Čiže cukry ako primárny zdroj energie sú jednoducho vpísané v histórií všetkého života na zemi. Vedci sa zhodujú v tom, že sladká chuť nám slúži na identifikovanie stráviteľných kalórií v jedle. Zároveň, sladké sa nám spája s opakom horkého – horkú chuť nás evolúcia naučila rozoznávať v nejedlých či jedovatých rastlinách, ako popisuje táto štúdia. Sladká príchuť môže dokonca do istej miery redukovať bolesť.

To znamená, že chuť jedla je prvý signál pre najprimitívnejšie vrstvy nášho mozgu o jeho stráviteľnosti a výživovej hodnote. Každý šéfkuchár vám povie, že tuk je nositeľom chuti – akoby zvýrazňoval všetky ostatné chute. Nie je náhoda, že je tiež veľmi bohatý na energiu.

gif gordon ramsey

Umami signalizuje prítomnosť bielkovín, slaná chuť nám ukazuje prítomnosť minerálov, kyslá nezrelosť ovocia a tak ďalej. Mozog nás za prijímanie živín odmieňal dobrým pocitom. Jednoducho nás evolúcia naprogramovala vyberať si jedlá, ktoré sú plné energie – a preto sú pre nás chutné.

Vediac toto všetko si musíme uvedomiť ďalšiu vec. Všetko to, čo dnes nazývame „nezdravým“ stravovaním by bolo ohromne užitočné pre našich predkov. Pre prvé živočíchy, dinosaury, cicavce, pre neandertálcov, lovcov a zberačov, pre poľnohospodárov, pre kráľov aj poddaných v našej minulosti bolo náročné získavať energiu.

Dnes máme po ruke dostatok výživných a chutných jedál a nápojov plných vitamínov, vlákniny a aj kalórií. Je len na našom uvážení, ako si zložíme svoj jedálniček a kde nájdeme rozumnú mieru.

Naši predkovia potrebovali bielkoviny, cukry aj tuky tak isto, ako ich potrebujeme my. Ich jedálniček však bol striedmejší a ich život aktívnejší. Nesedeli pred telkou, ale lovili. Nemali plnú chladničku jedla, museli kalkulovať pri každej porcii.

Ľudstvu nebolo nikdy v jeho histórii tak dobre, ako dnes. Ak sa však rozhodneme dať si na obed smažený fastfood, k tomu koláč a liter limonády, večer pizzu a balík čipsov a medzitým neurobíme nijaký pohyb navyše, je to naša voľba. Nemôže za to ani evolúcia, ani príroda ani tuky, ani cukor, ani potraviny. Doprajme si, čo nám chutí, no vždy s mierou a myslime aj na to, že prijatú energiu treba spáliť 😊

Ak máte pocit, že stále diétujete, no kilá následne naberiete naspäť, prečítajte si tento náš článok o jojo efekte.