Naozaj funguje poklepkanie po plechovke proti vyšumeniu nápoja?

Naozaj funguje poklepkanie po plechovke proti vyšumeniu nápoja?

Otváranie plechovky s chladeným sýteným nápojom - jeden z najobľúbenejších zvukov leta. Určite poznáte niekoho, kto ešte pred otvorením poklepe po plechovke, aby sa poistil proti spŕške vyšumeného nápoja. Ale naozaj to funguje?

thumb

Bublinky sa do sýtených nápojov dostávajú počas pridávania oxidu uhličitého (CO2) do vody, hovorovo nazývaného sýtenie. Čím je viac bublín, tým viac oxidu uhličitého sa z neho chce pri prvej príležitosti uvoľniť.

Keď otvoríte plechovku šumivého nápoja, osviežujúce „psss“ spôsobuje únik bublín spôsobený zmenou rozpustnosti oxidu uhličitého. Táto zmena nastáva kvôli poklesu tlaku vo vnútri nádoby z približne 3 barov pri uzavretej plechovke na 1 bar po otvorení.

Pred otvorením plechovky sa na vnútornú stranu lepia mikroskopické plynové bubliny. Pri otvorení sa zväčšujú, pretože okolitý tlak je nižší, a tak sa CO2 rozpína. Keď bublinky naberú určitú veľkosť, oddelia sa a stúpajú k otvoru, pričom so sebou berú aj časť kvapaliny.

Na obrázku môžete vidieť, ako tento proces prebieha v plastovej fľaši s minerálkou.

mineralka flasa vysumela

Zdroj: uk.businessinsider.com

Tak ako by mohlo v tomto procese zohrať poklepkanie po plechovke svoju úlohu?

1. Teoreticky

Už vieme, že bubliny v neotvorenej nádobe môžu byť na stenách a po otvorení z nej vytláčať tekutinu, čo môže spôsobiť vyšumenie nápoja. Poklepkanie po plechovke pred otvorením by ich malo poslať na hladinu. Ak sa potom otvorí „poklepaná“ plechovka, v ktorej je väčšina bublín už na vrchu, nemali by vytlačiť toľko tekutiny. A to znamená aj menej peny.

 

plechovka poklepanie

Zdroj: thescienceexplorer.com

Bubliny sa môžu zo steny plechovky uvoľniť aj prudkým pretrepaním, ale táto metóda zvýši energiu systému, čo vedie k väčšiemu počtu bublín v nápoji a k väčšiemu vyšumeniu po otvorení.

2. Prakticky

Naša túžba ovládnuť neovládnuteľné poháňa niekedy vieru aj v tie najpodivnejšie veci. Bohužiaľ, veda nefunguje na tom princípe, že ak si želáme niečo dostatočne intenzívne, tak sa to stane skutočnosťou :)

Nie sme si vedomí akéhokoľvek vplyvu poklepkania na plechovku pred tým, ako sa otvorí,“ povedal hovorca Coca-Coly v Atlante, Scott Williamson a s ich konkurenciou, Pepsi, sa zhodli. Aj keď ani jedna firma nebola schopná vysvetliť, prečo to nefunguje.

Dokonca to podľa Karla Sieberta, profesora biochémie z Cornell Univesity, môže narobiť ešte viac škody ako osohu. Ťukaním riskujete, že vytvoríte ešte viac bublín, ktoré môžu vystreknúť. Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu celý proces ovplyvňovať - od hustoty nápoja, materiálu plechovky či od dátumu výroby.

Tak prečo nespravíte experiment a neskúsite rôzne spôsoby otvárania plechovky vášho obľúbeného nápoja? Sami uvidíte, koľké z nich skončia vyprsknuté všade navôkol.