O iniciatíve

Iniciatíva Všetko s mierou vznikla ako odpoveď na fenomén súčasnej doby, v ktorej „zaručené“ a „overené“ návody na zdravý životný štýl vedú často k presnému opaku. Výsledkom sú len striktné zákazy a obmedzenia, čo určite nejesť a nepiť, neudržateľné krátkodobé ciele a následná frustrácia, že želaný výsledok ani dobrý pocit sa nedostavil. Základom zdravého životného štýlu by mala byť predovšetkým dobrá výživa a pitný režim, pravidelný pohyb a celková duševná pohoda.

Iniciatíva Všetko s mierou preto chce za pomoci odborníkov a aktívnych športovcov upriamiť pozornosť na význam pohybu ako každodennej súčasti zdravého a kvalitného života. „Nie zákazy a odriekanie, ale rozumné a vyvážené stravovanie, spolu s aktívnym životným štýlom vo forme pravidelného cvičenia, pohybu a športu, sú zárukou uchovania lepšieho súčasného i budúceho zdravia“, MUDr. Peter Minárik.

Slováci športujú čoraz menej

Web vsetkosmierou.sk vám poradí, ako môžete zaradiť jednoduché športové aktivity (pohybové aktivity) do každodenného života, ako prakticky znížiť sedavé aktivity nielen doma ale aj cestou do práce alebo školy, ako by mal vyzerať správny pitný režim, a tiež objasní najčastejšie mýty o nealkoholických nápojoch. V prípade, že budete mať ďalšie otázky neváhajte nazrieť do našej poradne.

Partnermi iniciatívy sú Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku (AVNM), Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) a jednotlivci spomedzi odborníkov na zdravú výživu, či aktívnych športovcov.